QSW-M1204-4C
  • QNAP QSW-M1204-4C
    12 Ports 10GbE Layer 2 Managed Switch
    Switching Capacity: 240Gbps | Management Type: Web Managed
    10GbE LAN Ports: 8 x 10GbE SFP+ Ports + 4 x 10GbE SFP+/RJ45 Combo Ports
    10GbE RJ45 Ports support 10GbE/5GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE | 10GbE SFP+ Ports support 10GbE/1GbE
    2 Years Carry-In Warranty (Optional: Upgrade to Onsite Warranty)
允許無庫存下單
Estimated delivery dates: 6 月 11, 2026 - 6 月 25, 2026
分享此產品
Management Type Web Managed
Number of Ports 12
10GbE SFP+ 8
10GbE SFP+/RJ45 Combo Ports 4
Management Port 1 x 1GbE RJ45
Power Supply Description Internal Power Supply Unit
Max. Power Consumption 70W
Input Power Type AC
Input Voltage Range 100 ‒ 240VAC, 50/60Hz
MAC Address Table 32K
Total Non-Blocking Throughput 120Gbps
Switching Capacity 240Gbps
Management Interface Web
Console RS232
Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az complaint)
Fan System: 4 x 4 cm (12V)